сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Белата куќа ги уништи поканите на кои стои името на поранешната прва дама на Франција

И официјално Оланд сам ќе дојде во САД

oland i obama

Поврзани вести

Белата куќа дискретно уништила стотина покани на државниот банкет кој што се приредува во чест на францускиот претседател, Франсоа Оланд, бидејќи на нив било напишано името на неговата поранешна партнерка, Валери Триервелер.

Помошниците на американскиот претседател, Барак Обама, имале потешкотии поради хаотичниот приватен живот на францускиот лидер по откривање на неговите тајни врски со актерката Жил Гаје и раскинувањето со долгогодишната партнерка.

По уништување на вкупно 300 покани, биле во дилема дали на новите покани треба да стои името на новата девојка на Оланд.

На крајот била донесена одлука Оланд сам да допатува во Вашингтон, со што се решени официјалните проблеми на американскиот протокол.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести