четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Белата куќа: ОБСЕ може да и помогне на Украина да формира Влада

belata-kuka

Поврзани вести

Организацијата за соработка и безбедност во Европа може да помогне на Украина да формира Влада, сметаат во Белата куќа, пренесе „ИТАР-ТАСС“.

„Од гледна точка на Вашингтон, ОБСЕ особено може да понуди помош и експертиза на украинските пратеници, кои се обидуваат се создадат повеќе партиска Влада на национално единство“, изјавил потпретседателот на САД, Џо Бајден.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести