вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Белели – Попоски: ЕУ не е целосна без земјите од Западен Балкан

IMG_9786x600 (1)

Поврзани вести

По повод Националниот ден на Италијанската Република, во пресрет на претстојното Италијанско  претседавање со Европската Унија  во Министерството за надворешни работи на Република Македонија се одржа свечен прием на кој домаќини беа Министерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Попоски и Амбасадорот на Италија  во Република Македонија, Ернесто Масимино Белели.

На приемот приствуваа бројни гости, претставници на дипломатскиот кор како и Претседателот Ѓорѓе Иванов и Министерката за култура, Елизабета Канчевска.

Во  воведните обраќања, Министерот Попоски и Амбасадорот Белели констатираа дека ЕУ не е целосна без земјите од Западен Балкан.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести