недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Белгија е изборот на Аднан Јанузај

Добив и официјална потврда дека Аднан Јанузај ќе настапува за Белгија до крајот на неговата кариера. Тоа е одлична вест за сите во нашиот фудбал“, напиша белгискиот селектор Марк Вилмотс на својот твитер-профил.

januzaj se odluci za belgija

Поврзани вести

Селекторот на фудбалската репрезентација на Белгија, Марк Вилмотс го искористи својот официјален профил кој го има на познатата социјална мрежа твитер за да се пофали дека во иднина на расплагање ќе ги има и услугите на најголемиот талент во редовите на актуелниот шампион на Англија- тимот на Манчестер Јунајтед, Аднан Јанузај.

„Добив и официјална потврда дека Аднан Јанузај ќе настапува за Белгија до крајот на неговата кариера. Тоа е одлична вест за сите во нашиот фудбал“, напиша белгискиот селектор Марк Вилмотс на својот твитер-профил.

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед веќе доби покана за да настапува за репрезентациите на Англија, Србија, Хрватска и Косово, но крилниот напаѓач на крај се одлучи за репрезентацијата на Белгија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести