понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 13

Белгија прогласи тридневна жалост

Покрај ова, одлучено е националните знамиња да бидат спуштени на половина копје до 24 март.

Компјутерот на еден од терористите пронајден во канта за ѓубре

Компјутерот на еден од терористите пронајден во канта за ѓубре

Поврзани вести

Во Белгија попладнево е прогласена тридневна жалост за жртвите од денешните терористички напади во Брисел, јави Танјуг.

Белгискиот министер за внатрешни работи Јан Јамбон во договор со премиерот Шарл Мишел прогласи тридневна жалост, пренесуваат белгиските медиуми.

Одлуката стапи во сила веднаш.

Покрај ова, одлучено е националните знамиња да бидат спуштени на половина копје до 24 март.

Најчитани вести