вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Белгијка ограбена во Чаир

kradec

Поврзани вести

Дваесет и осумгодишниот И.Н. од Скопје на улицата „Цветан Димов“ извршил разбојништво над А.Т.(61) државјанин на Белгија, при што и одзел ташна во која имало мобилен телефон, пари и лични документи, се заедно во вредност од 15.000 денари, а оштетената од ударот во пределот на лицето паднала во бесознание.

Од страна на судија во претходна постапка му е одредена мерка притвор во траење од 30 дена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести