понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Белгискиот парламент евакуиран поради закана за бомба

Властите засега не соопштиле никакви детали за начинот како ја добиле информацијата за бомба, ниту до кога зградата ќе биде блокирана

bomba111

Последни вести

Старата зграда на сојузниот Парламент во Брисел е евакуирана утринава поради пријава дека во неа има поставено бомба.

Влезот во зградата го контролира полицијата, додека специјални екипи со помош на кучиња-трагачи ја пребаруваат внатрешноста на објектот, кој главно се користи за приеми и слични церемонии.

Властите засега не соопштиле никакви детали за начинот како ја добиле информацијата за бомба, ниту до кога зградата ќе биде блокирана, пренесува МИА.

Најчитани вести