петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Белграѓанец влегол во болница со зоља и направил хаос

Така вооружен се шетал низ градот и никој не го сопрел.

a

Поврзани вести

Вооружен маж вчеравечер со Зоља влегол во просториите на Брзата помош во болница во Белград.

Според податоците на српските медиуми, се работи за 54-годишниот Слободан П. кој влегол во просториите на Брзат помош на Србија и почнал да се заканува дека сите ќе ги убие, барајќи ја жената со која разговарал, Нада Мацура. Во моментот таа не била на работа, а за среќа немало ни пациенти во болницата. Двајца медицински техничари успеале да го совладаат разбојникот и да повикаат полиција.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести