понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Бенатиа ја напушта Рома и доаѓа во Манчестер јунајтед

benatia

Поврзани вести

Италијанските медиуми откриваат дека новото големо засилување е веќе на прагот на „Олд трафорд“, а тоа е најбараниот дефанзивец во овој преоден рок, фудбалерот на Рома, Мехди Бенатиа. Тој денеска треба да пристигне на „Олд трафорд“ и да го комплетира својот трансфер во Манчестер јунајтед. Англискиот премиерлигаш е подготвен да плати околу 30 милиони фунти за да го обезбеди потписот на квалитетниот марокански интернационалец. Тој ќе заработува околу 5 милиони евра годишно.

Бенатиа во 2010 година од Клермон се пресели во Италија, играше во Удинезе, а блесна во дресот на Рома минатата сезона, кога одигра 33 натпревари и постигна пет гола за „римската волчица“.


Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести