петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Бенфика освои нов трофеј на домашната сцена

2

Последни вести

Уште еден трофеј, трет во актуелната сезона, освоија фудбалерите на Бенфика кои ја оправдаа фаворитската улога во финалниот натпревар од националниот Куп на Португалија и сосема заслужено забележаа минимална победа над екипата на Рио Аве.

Единствениот погодок на натпреварот, постигнат во 20. минута, беше дело на аргентинскиот интернационалец, Николас Гаитан.

Триумфот во Купот на Португалија е јасен знак дека фудбалерите на Бенфика немаат никаков проблем кога е во прашање домашната фудбалска сцена, но и понатаму не можат да стават крај на проклетството наречено “Бела Гутман”.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести