недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Бенитез: Масимо Морати не го исполни ветувањето

benitez i morati

Поврзани вести

Трофејниот шпански стручњак и моментално предводник на Наполи, Рафа Бенитез откри зошто по лошо ќе го паменти неговиот престој на “Џузепе Меаца”, каде беше тренер на калчо гигантот Интер.
“Да, ја слушнав последната изјава на новиот спортски директор на Интер, Пиеро Аусилио. Знам дека му биле досадни моите изјави за Интер. Јас само дадов одговор на прашањето каква е разликата помеѓу Интер и Наполи од тренерска гледна точка, какви се условите за работа. Не навредив никого со мојата изјава. Пиеро е добар човек кој работи за Интер. Јасно ми е дека мора да даде таква изјава, тоа му е работа. Јас немам никаков проблем со Интер, јас имам проблем со поранешниот претседател Масимо Морати. Не го исполни даденото ветување”, изјави тренерот на Наполи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести