недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Бензема е најавениот подарок за тренерот на Рома

benzema poklon

Последни вести

Францускиот интернационалец од редовите на најтрофејниот клуб во шпанската Примера дивизион, Реал (М), Карим Бензема, најверојатно ќе биде големиот подарок што го најавија раководните лица на италијанскиот калчолигаш Рома доколку “волчицата” обезбеди директен пласман во групната фаза од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони.

Најавениот поклон за предводникот на Рома, Руди Гарсија и за најверните фанови може да стане реалност само доколку официјалната понуда на италијанскиот калчолигаш за брзоногиот напаѓач не биде помала од 30 милиони евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести