среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Бензема награден со нов петгодишен договор

бензема

Поврзани вести

И покрај многуте заинтересирани екипи и шпекулации за негово заминување, францускиот репрезентативец Карим Бензема ќе остане во Реал Мадрид.

Тој ја прифати понудата на европскиот шампион за потпишување нов договор со важност од пет години.

Бензема изминатата сезона беше првата опција за „шпицот“ на тренерот Карло Анчелоти.

26-годишниот напаѓач член е на „кралскиот клуб“ од сезоната 2009/10. Лани во Примера постигна 17 погодоци, а најдобра сезона му беше 2011/12 кога 21 пат се запиша во листата на стрелците.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести