понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 75

Поскапуваат бензините и дизелот

Согласно најновата одлука, ЕУРОСУПЕР 95 ќе се продава по цена од 61,5 денари за литар, ЕУРОСУПЕР 98 за 63,5 денари за литар, а цената на ЕУРОДИЗЕЛ ќе биде 48 денари за литар.

benzin

Последни вести

Бензините и дизел горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за два денари за литар, објави денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Согласно најновата одлука, ЕУРОСУПЕР 95 ќе се продава по цена од 61,5 денари за литар, ЕУРОСУПЕР 98 за 63,5 денари за литар, а цената на ЕУРОДИЗЕЛ ќе биде 48 денари за литар.

Екстра лесното масло за домаќинство ќе се продава по 36,5 денари за литар

Најчитани вести