четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Бензините поскапи за еден, дизелот поевтин на половина денар

Нови цени на горивата од ноќеска

benzin

Поврзани вести

Горивата на бензинските пумпи од ноќеска ќе се точат по нови цени, е најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика.

Па така, цените на бензините од полноќ се зголемуваат за еден денар за литар, а на дизелот ќе се продава по цена пониска за половина денар.

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе се продава за 79 денари, а ЕУРОСУПЕР БС-98 за 80,50 денари за литар.

Еуродизелот и Екстра лесното масло за домаќинство, според најновите промени на цените, ќе чинат 68,50 односно 57 денари за литар.

Мазутот М-1 НС поевтинува за 0,183 денари и ќе чини 40,698 денари за килограм.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести