вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Бензините поскапи, дизелот останува со иста цена

Бензините поскапуваат за половина денар, дизелот останува со истата цена

benzin

Поврзани вести

Предновогодишна честитка од Регулаторната комисија за енергетика за сите оние кои имаат автмобили со бензин мотор – бензините поскапуваат за половина денар. Оние кои се сопственици на дизел автомобили може да бидат спокојни бидејќи дизел горивото останува со истата цена.

Регулаторите денеска одлучија Еуросупер БС-95 и Еуросупер БС-98 поскапуваат за половина денар односно новата цена за литар ќе биде 78,50 односно 80 денари.

Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се намалува за половина денари, додека мазутот поевтинува за 0,525 денари за килограм и новата цена изнесува 40,208 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести