среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 40

Бензинот Еуросупер БС-98 поевтин за пола денар, останатите горива со исти цени

nafta cena svetski berzi

Ќе возиме ефтина нафта, пад на цените на светските берзи

Поврзани вести

Од ноќеска на полноќ, на бензинските пумпи Еуросупер БС-98 ќе биде поевтин за половина денар, додека цените на дизелот и Еуросупер БС-98 остануваат непроменети, е најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика.

Според ова, цената на Еуросупер БС 98 ќе изнесува 79,50 денари, додека цените на Еуросупер БС-95 останува 78 денари, а дизелот ќе се продава за 70 денари за литар.

Цената на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) изнесува 59 денари за литар.

Малопродажната цена на мазутот М-1 НС се намалува за 0,359 денари за килограм и ќе изнесува 40,733 денари за килограм.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести