вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Бензинот и дизелот од полноќ поевтинуваат

benzin41

Последни вести

Бензинот поевтинува за денар и половина, дизелот за половина денар, реши Регулаторната комисија за енергетика.

Малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалува за 1,5 денар по и ќе изнесува 73,5 денари.

Малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 се намалува за 1 денар и од полноќ ќе се точи по 72 денари за литар

Дизелот поевтинува за половина денар и од полноќ, неговата цена ќе изнесува 62 денари за еден литар.

Најчитани вести