понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Бензинот поскапе за 2,5 денари

ggorivaaa

Последни вести

Малопродажната цена на бензините се зголеми за 2,5 денари, додека пак, дизелот и екстра лесното масло за домаќинство се поскапи за половина денар.

Оваа одлуката ја донесе Регулаторната комисија за енергетика, на вчерашната редовна седница.

Според одлуката, ова се новите цени на горивата:

Еуросупер БС-95 се продава по 67,50 денари за литар,

Еуросупер БС-98 изнесува 69,50 денари,

Еуродизелот изнесува 55,50 денари за литар,

Екстра лесно масло за домаќинство 44 денари

Мазутот се продава по 26,9 денари за килограм.

Најчитани вести