четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 54

Берлускони денеска ќе ги пегла Галијани и Сидорф

berluskoni pegla

Поврзани вести

Сопственикот на италијанскиот калчо гигант Милан, Силвио Берлусокони, пред неколку часа свика итен состанок на кој ќе присуствуваат неговите деца, потоа потпретседателот на Милан, Адријано Галијани и новиот тренер на “росонерите”, Кларенс Сидорф.

Италијанските медиуми потврдија дека итниот состанок ќе се одржи во луксузната вила на Берлускони, лоцирана на познатото езеро Комо, а од овој состанок ќе зависи и иднината на седумкратниот европски клупски шампион.

Поранешниот премиер на Италија е разочаран од болната елиминација во 1/8 финалната рунда од Лигата на шампиони, а е разочаран и од постигнатите резултати во актуелната сезона од италијанската Серија А.

Берлускони е несреќен поради моменталниот пласман на табелата, од фактот дека Милан во новата сезона нема да биде дел од најпрестижното клупско натпреварување и од статусот на најголемо разочарување во Серија А.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести