среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Берлускони ќе и плаќа 1,4 милиони евра месечно на поранешната сопруга

Берлускони ќе и плаќа 1,4 милиони евра месечно на поранешната сопруга

Берлускони ќе и плаќа 1,4 милиони евра месечно на поранешната сопруга

Последни вести

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони на својата поранешна сопруга Вероника Ларио ќе мора да и плаќа 1,4 милиони евра месечно ,според пресудата за договорен развод.

Педесет и осум годишната Ларио била 25 години во брак со италијанскиот медиумски магнат и политичар, пред да се разведе од него минатата година.

Првично било пресудено Берлускони да и плаќа алиментација во износ од три милиони евра месечно, но 78-годишниот милијардер поднесе жалба на пресудата.

Двојката Ларио-Берлускони се запознале во 1980 година, се венчале во 1990 година и имаат три деца. Берлускони има уште две деца од првиот брак.

Најчитани вести