четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Берлускони во болница, не е во животна опасност

Берлускони (79) кој четири пати беше премиер на Италија, е примен во болница во Милано.

Берлускони во болница, не е во животна опасност

Берлускони во болница, не е во животна опасност

Последни вести

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони денеска е примен во болница заради проблеми со срцето, но не е во животна опасност, изјави портпаролот на неговата партија.

Берлускони (79) кој четири пати беше премиер на Италија, е примен во болница во Милано.

Најчитани вести