петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Берлускони во болница

Минатата година, Берлускони остана без место во италијанскиот Сенат бидејќи беше осуден за затајување на данок, но и понатаму е влијателна политичка личност, како лидер на партијата Форца Италија.

berluskoni

Поврзани вести

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони е примен во болница во Милано поради воспаление на коленото, јавува денеска АП.

Седумдесет и седумгодишниот Берлускони е во болницата Сан Рафел каде што лани беше лекуван поради воспаление на окото.

Минатата година, Берлускони остана без место во италијанскиот Сенат бидејќи беше осуден за затајување на данок, но и понатаму е влијателна политичка личност, како лидер на партијата Форца Италија.

Четиригодишната казна на Берлускони е намалена на една година. Судот во Милано треба следната недела да одреди дали Берлускони ќе биде во домашен притвор или ќе има обврска да се бави со општетсвено корисна работа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести