понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 63

Берни Еклстоун веќе не прв човек на Формула 1

Компанија „Либерти медија“ му се заблагодари за соработката на досегашниот шеф на Формула 1 Берни Еклстоун.

Еклстоун

Поврзани вести

Американците по преземањето на сопствеништвото на престижното натпреварување на досегашниот директор му понудија да биде почесен претседател.

Сменет сум и си одам. Тоа е официјално, соопшти Еклстоун.

За нов претседател на Ф1 е избран 62-годишниот Чејс Кери.

Најчитани вести