понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Беровец доби кривична поради бесправна сеча на огревно дрво

Kumanovo_дрва1 (2)

Последни вести

Триесет и четиригодишниот А.Д. од Берово доби кривична пријава поради бесправно сечење на огревни дрва.

Тој кај местото викано „Клепало“-Тупалов гроб атар на Берово е затекнат при вршење на бесправна сеча на букови огревни дрва во сопственост на Република Македонија, при што се пронајдени и одземени 2,98 метри кубни дрва, со што го оштетил ЈП „Македонски Шуми“ за 8.719 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести