вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Беровец почина откако му се превртел тракторот

traktor1

Последни вести

Четириесет и двегодишниот Драган Б. од беровското село Владимирово починал откако се превртел тракторот со кој управувал.

Управувајќи трактор на кој имало приколка во еден момент излетал од шумскиот пат, по што приколката се превртела, а тракторот продолжил со движење по удолница и удрил во дрво.

Трактористот се здобил со тешки телесни повреди и починал.

Најчитани вести