понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Беровец претепал малолетник без повод и причина

tepacka

Последни вести

Дваесет и петгодишен беровец заработи кривична пријава бидејќи му нанел тешка телесна повреда на малолетник.

Тој без повод и причина физички нападнал тринаесетгодишно лице со тупаница во пределот на главата при што му нанел тешка телесна повреда.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести