недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Берово: Девер два пати ја силувал снаата

siluvanje

Поврзани вести

Триесет и четиригодишна жена од Берово пријавила дека била силувана од нејзиниот девер.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, вчера утро 31-годишниот В.Б. влегол во собата на неговата снаа. Тој е обидел да ја бакне, но откако таа му се спротивставила,  ја фатил за рака, ја турнал на креветот, со едната рака и ја затворил устата, насилно и’ ја соблекол облеката и извршил обљуба.

Откако сакал да си замине, таа му рекла дека ќе го пријави во полиција, по што тој повторно ја силувал.

Силувачот В.Б. е приведен во полиција, а против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести