четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

БЕСЦЕНЕТО ВИДЕО: Мајмун доживеа струен удар, другарот го врати во живот

552763majmun-foto-print-screen-youtube-ns-newsf

Последни вести

На оваа видео снимка може да се види како мајмун го спасува својот другар откако го удира струја. Го извлече од дупката меѓу шините, го масираше и го фрли во водата за да го освести.

Повредениот мајмун брзо се врати во живот и го напушти местото на несреќата, додека присутните со неверување гледаа во она што се случува пред нивните очи.

Најчитани вести