сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Бешикташ му нуди на Ето годишна плата од 6.5 милиони фунти

besiktas za eto

Поврзани вести

Амбизиозните сопственици на турскиот прволигаш Бешикташ ќе се обидат за време на летниот преоден рок да ги осигураат услугите на камерунскиот интернационалец од редовите на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Самуел Ето.

Фудбалските медиуми на Островот потврдија дека челниците на Бешикташ веќе оставриле контакт со агентот на искусниот напаѓач и за време на состанокот агентот на Ето бил информиран дека неговиот клиент може да потпише 2-годишен договор со гигантот од Истанбул, а таквиот договор му гарантира рекордна годишна плата од 6.5 милиони фунти.

Челниците на Бешикташ биле информирани дека до крајот на следната недела Ето ќе донесе конечна одлука околу неговата иднина, но и понатаму брзоногиот напаѓач е најзаинтересиран за продолжување на соработката со лондонскиот премиерлигаш.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести