недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Бесими утре во Брисел на средба со Фуле

Бесими во работна посета на Брисел.

fatmirbesimi

Поврзани вести

Заменик претседателот на Владата на Република Македонија задолжен за европски прашања д-р Фатмир Бесими утре  ќе престојува во Брисел, каде ќе оствари средба со Еврокомесарот за проширување на Европската унија Штефан Фуле.

Вицепремиерот Бесими на средбата ќе се осврне на остварените реформи и предизвици со кои се соочува Република Македонија на патот кон Европска унија. На истата акцент ќе биде ставен на статусот на реализација и идните приоритети во делот на слободата  на изразување и владеење на правото, приоритетите од Пристапниот дијалог на високо ниво, како и степенот на искористеност на ИПА 2007-2013г.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести