понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Бесплатен фитнес за граѓаните на Скопје

vezbanje

Поврзани вести

Град Скопје, во соработка со велнес тренерите од здружението на граѓани Студио Актива, со цел подобрување на здравствената состојба на граѓаните на Скопје, како и воведување нова рекреативна содржина во Скопје, на кејот на реката Вардар, ја продолжува релизацијата на проектот „Бесплатен фитнес за граѓаните на Скопје“ под мотото „Вежбаме, здрави сме“.

Само денеска на 04.07.2014 година (петок), вежбањето ќе се одржи во Градски парк партер 1 – на просторот пред Школка, додека редовните термини во иднина ќе бидат два пати во неделата секоја среда и сабота со почеток од 18:30 часот, на Градската плажа „Парк“.

Сите заинтересирани граѓани на Скопје, во дадените термини, бесплатно ќе можат да вежбаат фитнес, зумба, аеробик и милитари тренинг на кејот до ракометарското игралиште на песок при Градска плажа „Парк“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести