петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Бесплатни канали за сите од „Близу“!

„Близу“ ги обезбедува бесплатно сите 130 канали до 13-ти јануари

Logo_blizoo

Поврзани вести

Сите нови и постоечки корисници на дигиталните услуги на операторот „Близу“ ќе можат да ги гледаат сите 130 канали бесплатно до 13-ти јануари.

„Близу“ продолжи со новогодишните изненадувања – од оваа недела, па сѐ до средината на јануари 2014, сите нови и постоечки корисници кои ги користат дигиталните видеоуслуги на операторот, бесплатно  ќе уживаат во сите 130 канали кои „Близу“ ги нуди во својата понуда.

„Пред крајот на оваа година, најдовме уште еден начин да им се заблагодариме на нашите корисници за покажаната доверба. Затоа, донесовме одлука со која сите наши корисници на видеосервисот ќе можат да уживаат во најатрактивните канали во моментов, од денес, до средината на јануари. Празничните денови ќе може да ги поминат со најблиските во нивниот дом, уживајќи во дигиталната телевизија на ’Близу’“, изјавија од операторот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести