петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Бесплатни превентивни прегледи во Кисела Вода

Над 1.600 лица направиле превентивен преглед со ФОБ тест

Над 1.600 лица направиле превентивен преглед со ФОБ тест

Последни вести

Министерството за здравство на Република Македонија и ЈЗУ „Здравствен Дом на Скопје“– Скопје организира акции на пунктови за спроведување на бесплатни превентивни прегледи и совети за заштита од топлотните бранови. Овие активности во општина Кисела Вода  ќе се спроведуваат од 18.30 до  21.30 часот, во следните термини и локации:

15.07.2014  пред месна заедница Драчево

18.07.2014  паркот кај Тинекс – у.з. Кисела Вода

20.07.2014  село Драчево (пред чешмата)

23.07.2014  парк спроти општина Кисела Вода

25.07.2014 Паркот пред поштата во Драчево

29.07.2014  ОУ Невена Ѓоргиева – Дуња

31.07.2014 пред месната заедница во Драчево

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести