среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Бесплатно предавање за древната индиска медицина Ајурведа

ayur1

Последни вести

Планет Ајурведа ве известува дека оваа сабота со почеток во 19 ч. во просторииите на Дом на АРМ Скопје ќе се одржи предавање за древната индиска медицина Ајурведа.

Vikram_ChuahanПредавањето ќе го одржи др. Vikram Chauhan од Индија, еден од најдобрите ајурведски специјалисти.

Предавањето ќе биде на тема:„ Ајурведа начин на живеење“.  Влезот е бесплатен.

За дополнителни информации јавете се на тел. 02/3121730.

Најчитани вести