вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Бесплатно прегледани 70 граѓани

10557216_435831123226173_1918964177300154107_n

Поврзани вести

Во организација на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ од ОК Гази Баба денеска во просториите на дневниот центар за згрижување на стари лица во Киното Маџари се оддржаа бесплатни здравствени прегледи кои подразбираа мерење на крвен притисок, мерење на шекер во крвта и давање на совети од здравствените работници за заштита од топлотен удар.

Акцијата заврши успешно со прегледани над 70 граѓани.

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ и во иднина ќе продолжи да организира вакви и слични акции кои се од добровид за граѓаните на Република Македонија!

На акцијата присуствуваа Сузана Димитрова Претседател на Унијата на жени на ОК Гази Баба заедно со Потпретседателите Жаклина Пешевска и Милка Видовска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести