сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Бесправна сеча на 140 метри кубни дрва во Танушевци

Дрвата се пронајдени и одземени, а се превземаат мерки за расчистување на случајот и откривање на лицата.

bespravna-seca-

Последни вести

Во село Танушевци кај „Незирово бачило“ од страна на засега непознати лица била извршена бесправна сеча на дрва при што е утврдено дека се исечени околу 140 метри кубни огревни не жигосани букови дрва.

Дрвата се пронајдени и одземени, а се превземаат мерки за расчистување на случајот и откривање на лицата.

bespravna-seca-tanusevci-3

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести