четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Бетис на колена и пред Малага

betis kolena malaga

Поврзани вести

Вкупно пет погодоци беа постигнати на последните два натпревара од 31. коло во шпанската Примера дизвион.

Поголема борва и неизвесност до последниот судиски свиреж имаше на првенствената пресметка помеѓу екипите на Бетис и Малага, а дуелот во Севилја заврши со минимален триумф на гостинот од 2:1.

Далеку порасположени за игра беа фудбалерите на Леванте кои одиграа одлично во сите 90 минути и сосема заслужено со 2:0 го победија домашниот тим на Гранада.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести