понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Бетон ќе го гради Панорамското тркало

pantrkalo1

Поврзани вести

Градежната компанија Бетон АД објави дека склучила Договор со Јавното сообраќајно претпријатите (ЈСП) за изградба на Панорамското тркало во Скопје.

Договорот е во вредност од 1,1 милијарда денари (1.128.981.761 денари).

Бетон ќе ги гради и придружните елементи на тркалото.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести