понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Без договор заврши состанокот помеѓу Ципрас, Меркел и Оланд

bez-dogovor-zavrshi-sredba-merkel-oland-tsipras

Поврзани вести

Во Брисел заврши состанокот меѓу премиерот Алексис Ципрас, германската канцеларка Ангела Меркел и францускиот претседател Франсоа Оланд, јавија грчките медиуми, пренесе МИА.

За време на средбата било разговарано за текот на преговорите меѓу Грција и кредиторите.

Ципрас ги информирал двајцата лидери за грчкиот предлог и истакна дека грчката страна не го разбира инсистирањето на институциите на толку остри мерки. Според дипломатски извори, преговорите ќе продолжат и по самитот на европските лидери.

Најчитани вести