среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 29

Без Кирил Лазаров на подготовките во Охрид

kire naslovna AUT

Поврзани вести

Капитенот на машката ракометна репрезентација Кирил Лазаров нема да биде на подготовките од 1 до 6 април во Охрид, откако го извести селекторот Ивица Обрван, дека сака да биде подобро подготвен за остатокот од сезоната.
„Ве известувам дека по консултациите со лекарскиот тим на мојот клуб Барселона нема да можам да бидам во можност да присуствувам на собирот на машката ракометна репрезентација. Времето ќе го искористам за тотална рехабилитација за да би можел да одговорам 100 отсто на обврските во останатиот дел од напорната сезона“, вели Лазаров во писмото упатено до РФМ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести