понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Без паника, се укинуваат турските серии, но во Хрватска

turski

Последни вести

Хрватската ТВ Нова поради слаб рејтинг ги укинува турските серии. Неколку серии кои во Македонија имаа огромна гледаност во Хрватска едноставно не поминуваат.

По помалку од 15 епизоди две познати турски серии телевизијата најави дека нема да продолжат да се емитуваат.

За разлика од Хрватска, Турските серии се уште се најдобро продаван ТВ производ во Македонија. Речи си и да нема телевизија која нема по некоја од најгледаните турски серии, а рејтинг агенциите бележат рекорди кога станува збор за гледаноста.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести