четврток, 29 јуни 2017  |  Вести денес: 25

Без парно граѓаните кои живеат на потегот од Топлана Исток до Порта Влае

grijanje

Последни вести

Без парно од 13:20 часот се граѓаните кои живеат на потегот од Топлана Исток до Порта Влае.

Регионалниот центар за управување со кризи, повикувајќи се на информација од „Балкан Енерџи Груп“, информира дека причината е голем губиток на вода во мрежата и оти во моментот се трага по местото на дефектот.

Најчитани вести