среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Без струја дел од Центар и Чаир

5000struja_svetilka_sonce

Последни вести

Без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од Центар и Чаир.

Според известувањата од ЕВН Македонија од 09:00 до 10:00 часот без електрична енергија ќе останат корисниците на дел од ул. Димитрије Чуповски во општина Центар, додека од 08:30 до 14:30 часот корисниците од улиците Цветан Димов, Коста Абрашевиќ и Стојна Стефкова  во  општина Чаир.

Најчитани вести