сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Без струја дел од Волково и Кисела Вода

Прекинот е поради технички зафати во електросистемот.

Поврзани вести

Дел од село Волково и од општина Кисела Вода утре ќе останат без струја, соопшти Центарот за управување со кризи.

Прекинот е поради технички зафати во електросистемот.

Жителите на Волково нема да имаат струја од 9 до 15 часот, додека жителите на Кисела Вода, на улицата „Сава Ковачевиќ“ од 9 до 14 часот.

Најчитани вести