вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Без струја делови од Карпош, Ѓорче, Сарај и Чучер Сандево

download (1)

Поврзани вести

Без електрична енергија ќе останат објектот на „Тинекс“ на улицата Никола Русински во оппштина Карпош, од 7.30 до 9.30 часот, од 8.30 до 15 часот, дел од корисниците од село Љубош, од 9 до 12.00 часот, корисниците од улицата 3 во село Студеничани, како и дел од општина Ѓорче Петров, селото Грчец во Сарај и во село Кучевиште, во општина Чучер Сандево.

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје соопшти дека во понеделник ќе нема струја од 11 до 15 часот и на улиците Пролетерска и Ацо Шопов во општина Карпош.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести