недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Без струја населбата Кучевишка Бара во Општина Бутел

sveki

Последни вести

Заради технички зафати во електро-системот денеска од 08:30 до 14:30 часот без струја ќе бидат корисниците од населбата Кучевишка Бара во Општина Бутел.

Информацијата за прекинот на струјата ја соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по известување добиено од ЕВН Македонија АД.

Најчитани вести