четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Без струја неколку скопски улици

bez voda

Последни вести

Поради дефект на водоводна мрежа профил ф-1 цол на улица Димитар Гуштаков бр.44, без водоснабдување ќе останат корисниците од улиците Димитар Гуштаков, Дреновска Клисура, Стара Новакина и Ужичка Република од 14 часот па се’ до санирање на дефектот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести