недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 52

Без струја утре дел од Карпош

Без електрична енергија утре од 09:00 до 10:00 часот ќе останат корисниците од булевар „Партизански Одреди“ број133, во општина Карпош.

карпош

Поврзани вести

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекинот е поради предвидена планирано исклучување во електросистемот од ЕВН Македонија.

Најчитани вести