четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Без струја утре делови од Центар и Ѓорче Петров

Прекините се со цел реализација на инвестициски зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија.

struja

Поврзани вести

Во неколку скопски населби утре ќе има прекин во снабдувањето со електрична енергија.

Корисниците од улицата „Пролет“ бр. 1, влез 3 и бр. 14, влез 3 во општина Центар утре од 8 до 15 часот ќе бидат без струја.

Во периодот од 9 до 12 часот, без струја ќе бидат дел од корисниците од кејот „13 Ноември“, поточно бр.34, 36 и 38 во општина Центар.

Од 10 до 13:30 часот, електрична енергија ќе немаат и дел од корисниците од улицата „Ѓурчин Кокале“ во општина Ѓорче Петров.

„Прекините се со цел реализација на инвестициски зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија на корисниците во наведените реони“, информира РЦУК–Скопје.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести